Krzysztof Stanisław SZAFRAN

Dr hab. inż. Krzysztof Stanisław SZAFRAN profesor ILOT

Jest pracownikiem Instytutu Lotnictwa od 1980 roku. Uzyskany tytuł doktora habilitowanego nauk technicznych w dyscyplinie „Budowa i Eksploatacja Maszyn” jest efektem prac naukowych prowadzonych w Instytucie Lotnictwa. Autor ponad 90 prac publikowanych w czasopismach i monografiach w tym twórca ośmiu patentów RP i wzoru użytkowego. Rozwiązania konstrukcyjne zawarte w patentach zostały wdrożone do produkcji specjalnych środków transportu. Wypromował czterech doktorów w dziedzinie Budowa i Eksploatacja Maszyn.  Prowadzi jako promotor  prace doktorskie, prace magisterskie i inżynierskie. Recenzent prac doktorskich i publikacji w czasopismach w kraju i za granicą. Uczestnik kongresów i sympozjów naukowych związanych z bezpieczeństwem lotów, aerodynamiką statków powietrznych i eksploatacją systemów transportowych. W działalności dydaktycznej był nauczycielem i twórcą programów praktyk inżynierskich a także staży przemysłowych. Zainteresowania zawodowe – Bezpieczeństwo lotów, aerodynamika, balistyka i dynamika statków powietrznych, PODUSZKOWCE,STEROWCE, projektowanie – technologie, EKRANOPLANY.

Ponadto zainteresowania prywatne – podróże – ekspedycje, daleka północ. Wyprawy. Sport – instruktor pilot poduszkowców – wyścigi poduszkowców (prezes Polskiego Klubu Poduszkowców). ŻEGLARSTWO – morski sternik jachtowy . Paralotniarstwo i spadochroniarstwo – licencja. Turystyka zimowa, narciarstwo.

Adam Wiśniewski

Jak ktoś kiedyś powiedział – „Adam jesteś wolnym duchem”. Myśle, że coś w tym jest ponieważ jestem osobą  z jednej strony silną psychicznie, autentyczną, upartą , odważną i stanowczą a z drugiej strony wrażliwą i spontaniczną. Ufam sobie i nie boję się życia. Życie jest dla mnie wielką inspiracją. Mam je jedno i zamierzam je wykorzystać na maxa. Pomiomo choroby i ponad piecioletniej przerwy w realizacji swojej pasji, marzeń nie poddałem się i walczylem do końca. Dziś jestem w tym miejscu którym jestem i bardzo z siebie jestem dumny. Od dziecka marzyłem by robić zupelnie coś innego niż wiekszość ludzi, zdobywać góry oraz posiadać rasę psów zwaną niegdyś „Lokomotywą Północy”. Kocham stawiać sobie wyzwania i pokonywać swoje słabości zwiazane ze zdobywaniem coraz to wyzszych i trudniejszych szczytów oraz pokonywaniem coraz dłuższych i bardziej ekstremalnych dystansów. Systematycznie podnoszę sobie poprzeczke i siegam po to co wyżej co dalej, co nie odkryte. Jestem otwarty na nowe doswiadczenia i wyzwania. Moge pochwalić sie chociaż nie lubie tego robic zdobyciem miedzy innymi: Dolomitowego dachu – Punta di Penia – 3343 m n.p.m. – najwyższego  szczytu Austrii – Großglockner o wysokości 3 798 m n.p.m. czy tez zdobyciem sześciu szczytów z Korony  Tatr, miedzy innymi Gerlach 2655 m n.p.m. Dzieki mojej pasji docieram tam gdzie wiekszosć osób nigdy nie dotrze. Moje motto: „Rusz sie stąd gdzie jesteś i idz tam gdzie chcesz być”

Rafał Wojda

Rafał Wojda
 
Podróżnik i górołaz z zamiłowania, Realizuje swoje cele i marzenia pomimo Zespołu Touretta. Szczególnie upodobał sobie miejsca spoza utartego szlaku.
Odwiedził i przemierzył 18 krajów na 3 kontynentach. Niepoprawny awanturnik i marzyciel, zawsze mówiący co myśli. Za cel obrał sobie odwiedzenie tych miejsc które nadal pozostają niezniszczone przez zachodnią cywilizację.W trackie wyprawy będzie odpowiadał za dokumentacje projektu poprzez prowadzenie bloga ale i również robienia filmu za pomoc najnowszych dronów
Scroll Up